AGC CUP - INFORMACIJE ZA EKIPE

Poročilo jesenskega dela nogometne šole 2025/2026

V nogometno sezono 2025/2026 smo tudi letos, podobno kot v preteklih letih, vstopili s povečanim vpisom otrok v našo nogometno šolo. Število aktivnih otrok je že preseglo 170, kar nam po eni strani povzroča sladke skrbi glede številčnosti selekcij, po drugi strani pa prinaša precejšnje logistične izzive, predvsem na področju infrastrukturnih pogojev.
Trenažni proces se je zato v največji možni meri izvajal na manjšem pomožnem igrišču, v pripravljalnem obdobju pa so se selekcije večkrat posluževale tudi sprehajalnih poti ob rakah ter parka Mejca.

Novo sezono smo ponovno otvorili s tradicionalnim turnirjem Adama Gnezde Čerina, ki se ga je tudi letos udeležilo veliko klubov iz vse Slovenije. Turnir je bil namenjen selekcijama U9 in U11, spremljali pa smo lahko številne perspektivne mlade nogometaše, ki bodo morda nekoč stopali tudi po stopinjah našega reprezentanta Adama.
Velika zahvala za odlično organizacijo in uspešno izvedbo turnirja gre predvsem vsem prostovoljcem ter staršem selekcij U9 in U11, ki so oba dneva skrbeli za nemoten potek in prijetno vzdušje dogodka.

U7

Naša najmlajša selekcija je pod vodstvom Jake Subana, ob pomoči Tineta Lapajneta in Klare Kavčič, s treningi pričela v začetku septembra. V jesenskem delu se je udeležila štirih MNZ turnirjev. Otroci vidno napredujejo iz treninga v trening, predvsem pa v igri iskreno uživajo, kar je tudi primarni cilj v tej starostni kategoriji.

U9

Selekcija U9, ki jo vodita Rok Jereb in Rok Sedej, je sezono odprla z nastopom na domačem turnirju AGC Cup, kjer so se z borbeno igro prebili do četrtfinala, tam pa morali priznati premoč vrstnikom iz NK Domžale.
Sledilo je pet MNZ turnirjev na različnih prizoriščih po Primorskem, jesenski del pa so zaključili z nastopom na Fuzbalerčkovem turnirju v Vipavi, kjer so tudi tokrat v zadnjih sekundah izgubili četrtfinalni obračun. Redno in zavzeto delo na treningih se jasno odraža tako v tehničnem znanju kot tudi v razumevanju igre.

U11

Fantje iz selekcije U11 so pod vodstvom Saša Ogriča in Iva Mrvarja sezono začeli z odličnim 4. mestom na domačem turnirju AGC Cup. Sledile so tedenske tekme v okviru tekmovanja MNZ Gorica, kjer so otroci prikazali veliko nogometnega znanja in razumevanja igre.
Po zaključku MNZ tekmovanja se pester urnik ni umiril, saj se je selekcija najprej udeležila Fuzbalerčkovega pokala, kjer so z dobrimi predstavami zasluženo osvojili 2. mesto, naš igralec Maks Mrvar pa je bil nagrajen tudi kot najboljši strelec turnirja.
Dobre predstave so nadaljevali še v zimski ligi na Vrhniki, kjer nastopajo z dvema ekipama. Ena izmed njiju je združena s sovrstniki iz Ledin. Ena ekipa se trenutno nahaja na prvem mestu v svoji skupini in ima odlične možnosti za boj za skupno prvo mesto.
V februarju se bodo fantje odpravili na priprave v Rovinj, kjer bodo v ospredju ekipno povezovanje, nadgradnja znanja in uživanje v nogometu.

U13

Selekcija U13 je pod vodstvom Kenota Vojića s treningi pričela sredi avgusta. V letošnji sezoni nastopa v starejši skupini lige MNZ Gorica. Čeprav se lestvica v tej kategoriji še ne spremlja, fantje kažejo zelo dobre predstave ter vztrajno nadgrajujejo svojo igro. Januarja so pričeli tudi z nastopi v zimski ligi, ki so jo odprli z zmago proti ND Primorje deklice U17.

U15

Selekcijo U15 letos vodi Ivan Medic, ki uspešno nadaljuje delo iz pretekle sezone, ko je ekipa sezono zaključila na odličnem 4. mestu. Pred zimskim premorom trenutno zasedajo 6. mesto v Skupni ligi MNZ Koper U15, vendar imajo tri tekme manj od vodilne ekipe Jadran Dekani in zaostajajo le pet točk.
Ekipo krasita predvsem borbenost in močan ekipni duh, ki sta v letošnji sezoni že večkrat prinesla rezultatske preobrate. Februarja se ekipa odpravlja na priprave v Rovinj, kjer jih čaka tudi prijateljska tekma, nato pa sledijo še zaostale ligaške obveznosti.

U19

V letošnji sezoni smo se odločili za sestavo skupne ekipe U19, v kateri nastopajo tudi fantje iz selekcije U17. Vodenje ekipe smo zaupali izkušenemu trenerju Darju Koblarju in njegovemu pomočniku Andreju Hriberniku.
Kljub starostni razliki v primerjavi z nasprotniki ekipa v ligaškem tekmovanju prikazuje zelo všečne in borbene predstave. Skozi sezono so igralci svojo igro močno nadgradili ter jesenski del zaključili z dvema zaporednima zmagama, ki sta pozitivno vplivali na motivacijo celotne ekipe. Selekcija U19 bo spomladanski del pričela s 6. mesta na lestvici.
Tudi fantje U19 se bodo februarja udeležili priprav, in sicer v Umagu.

DEKLIŠKI KROŽEK

Tudi v letošnji sezoni nadaljujemo z dekliškim krožkom, ki ga enkrat tedensko vodi Davor Vodopija. Glavni cilj krožka je spoznavanje z nogometom ter postopno vpeljevanje deklet v nogometni svet. Novost v letošnji sezoni je sodelovanje z ŽNK Primorje, ki enkrat mesečno v Idriji organizira regijski trening pod vodstvom njihovih strokovnih delavcev.

ZAKLJUČEK LETA 2026

Ob zaključku leta 2026 je nogometna šola organizirala ogled prvenstvene nogometne tekme v Vidmu med ekipama Udinese in Lazio. Z organiziranim prevozom se je dogodka udeležilo približno 70 otrok in staršev društva.
Dogodek je otrokom ponudil neprecenljivo izkušnjo doživljanja nogometnega vzdušja na polnih tribunah ter hkrati potrdil pomen vztrajnosti do zadnjega sodnikovega žvižga, saj je Udinese z zadetkom v zaključku tekme izenačil rezultat.

Deli novico: